INTBAU NL excursie Brandevoort, Helmond
do 21 mrt
|Helmond
Op 21 maart zullen wij Brandevoort bezoeken, waar nog steeds gebouwd wordt. We organiseren een wandeling met toelichting en combineren dat met lezingen en debat rond het thema van de seriematige woningbouw anno nu. Lees de uitgebreide omschrijving voor het programma en om je aan te melden.


Tijd en locatie
21 mrt 2024, 15:00 – 21:30
Helmond, Brandevoort De Veste, 5708 Helmond, Nederland
Over het evenement
Over de excursie:
Het is maar een kort rijtje, de grote traditionele nieuwbouwwijken in Europa: Poundbury bij Dorchester, Le Plessis Robinson bij Parijs en Brandevoort bij Helmond.
Rob Krier maakte het masterplan voor Brandevoort. Het zuidelijke deel is bijna klaar, maar de gemeenteraad van Helmond heeft inmiddels besloten het grote gedeelte boven de spoorlijn niet te bouwen. Daarvoor in de plaats komt Brainport Smart District met een moderne vormgeving. Ondertussen nadert het gedeelte onder de spoorlijn de voltooiing.
Hoe kijken we aan tegen Brandevoort? Hoe verhoudt de seriematige woningbouw van standaardplattegronden zich tot de wens om een gevarieerd straatbeeld te maken? Een leuke buurt? Zijn die gevarieerde gevels een verhulling van armoedige bouwcultuur of juist dé manier om betaalbaar goede buurten te kunnen maken? Klatergoud of The Real Stuff? Of is het zoals Anoul Bouwman beweert: “Het is allemaal nog veel verschrikkelijker dan de
tegenstanders al denken. Maar er wordt…